جمعه 29 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

امسال گامی بزرگ در نوسازی بافت های فرسوده فارس بر می داریم

 

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون در استان فارس 5690 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تخریب و به جای آن 19 هزار و 436 واحد مسکونی بنا شده است.


مجید کیان‌پور - مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، با بیان اینکه 3941 هکتار بافت فرسوده مصوب در استان فارس وجود دارد، گفت: از ابتدای روند اعطای تسهیلات نوسازی تاکنون 7561 فقره تسهیلات نوسازی در اختیار ساکنان بافت فرسوده فارس قرار گرفته که از این میزان 6157 واحد به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

وی افزود:‌ از آغاز پرداخت تسهیلات نوسازی تاکنون 4987 متقاضی در بافت‌های فرسوده استان فارس توانسته‌اند تسهیلات نوسازی خود را دریافت کنند.

کیان پور خاطر نشان کرد: سال گذشته از مجموع 2533 فقره تسهیلات نوسازی اختصاص داده شده به ساکنان بافت فرسوده استان فارس، 1179 واحد مسکونی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سال گذشته 1500 واحد نوسازی در بافت‌های فرسوده استان فارس افتتاح شده است، گفت: 2142 واحد در این استان آماده بهره‌برداری است.

به گفته وی 10 کارگاه آموزشی با هدف آشنایی مدیران با موضوعات تخصصی، بازسازی بناهای تاریخی در استان فارس برگزار شده که بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار در این زمینه هزینه شده است.

کیان‌پور انجام مرمت و بازسازی بناهای بازار کازرون، آباده و محور سنگ سیاه در شیراز را از جمله این فعالیت‌ها عنوان و اظهار کرد: از مهمترین پروژه‌های انجام شده احداث سه خانه محله در محلات سعدی، سهل آباد، فرهنگسرا و کارگاه مشاغل خانگی و کتابخانه محله سهل آباد، احداث مدرسه 9 کلاسه راهنمایی دخترانه محله سهل آباد، بهسازی معابر محلات سعدی، سهل آباد، کتس یس و سالن ورزشی کتس بس با اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از تهیه و تصویب طرح توانمندسازی و ساماندهی سکونت‌گاههای غیر رسمی شهرهای شیراز و مرودشت در استان فارس خبر داد و گفت: طرح توانمند سازی و ساماندهی سکونت‌گاههای غیررسمی شهر کازرون در حال انجام است.

به گفته کیان‌پور برای تهیه طرح توانمندسازی و ساماندهی سکونت‌گاههای غیر رسمی شهرهای مذکور بالغ بر 3140 میلیون ریال هزینه شده است.

 

 طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top