جمعه 29 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

ردیف بودجه مستقل نوسازی سه شهر کشور رسید

تاریخ انتشار : 1395/04/27
معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ٩٠٠ میلیارد ريال به مشهد و ٣٦٠ میلیارد ريال به قم و شیراز برای بهسازی و نوسازی بافتهای ناکارآمد این شهرها خبر داد....
معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ٩٠٠ میلیارد ريال به مشهد و ٣٦٠ میلیارد ريال به قم و شیراز برای بهسازی و نوسازی بافتهای ناکارآمد این شهرها خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا ، دکتر محمدسعید ایزدی معون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سازمان مدیریت دو ردیف بودجه مستقل به شرکت عمران و بهسازی شهری اختصاص داده که یکی اختصاص 90 میلیارد تومان به مشهد دیگری تخصیص 36 میلیارد تومان برای قم و شیراز  است و هردو ردیف به بهسازی بافتهای حاشیه ای و ناکارآمد این شهرها اختصاص یافته است.

وی افزود: در اين نظام بودجه ريزي، منابع فوق به صورت اهرمی عمل مي كنند؛ بدین صورت که این بودجه می تواند با همراهي و مشاركت ساير دستگاه هاي دخيل به سه یا چهار برابر افزایش یابد؛ زیرا این مبالغ به شرطی اختصاص می یابند که شهرداری و دستگاه های دیگر هم منابع بیاورند. در این صورت با 90 میلیاردی که به مشهد اختصاص یافته می توانیم 270 میلیارد تومان پروژه داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: تا آخر هفته 200 میلیارد تومان برای بافتهای حاشیه شهرهای کل کشور اختصاص می یابد.

 دکتر ایزدی با بیان اینکه دولت مصمم است تا از طریق نوسازی و بهسازی، بخش مسکن را از رکود خارج کند، به تعهد دولت در پرداخت 10 درصد یارانه سود تسهیلات نوسازی بافتهای ناکارآمد اشاره کرد و افزود: سود تسهیلات نوسازی 18 درصد است که 10 درصد آن را دولت تقبل می کند. لذا شهروندان می توانند برای بهسازی بافتهای ناکارآمد تسهیلات با سود 8 درصد دریافت کنند.

وی تصریح کرد: برنامه امسال برای تسهیلات بهسازی و نوسازی 150 هزار فقره است که بالغ بر 300 میلیارد تومان می شود. همچنین 15 هزار فقره نیز از قبل مانده که بابت سررسید وامهای 1393-1394 باید به متقاضیان پرداخت کنیم. این وامها جمعا 165 هزار فقره با رقمی بالغ بر 360 میلیارد تومان را شامل می شود که درخواستش را به آقای نوبخت داده ایم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری به توافقنامه سازمان مدیریت با بانک مسکن برای تخصیص 200 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی اشاره و تاکید کرد: بانک مسکن توافق کرده با افزایش سهمیه اش از 5 هزار به 100 هزار فقره بتواند نقش محوری در ارایه تسهیلات نوسازی بازی کند. بقیه وامها نیز به ساير بانك هاي عامل داده می شود.

  دکتر ایزدی در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت جذب 150 هزار فقره تسهیلات نوسازی در بافتهای فرسوه وجود دارد گفت: بله قطعا متقاضیان زیادی منتظر دریافت این وامها هستند. در این خصوص سامانه تسهیلات نوسازی را طراحی کرده ایم که متقاضیان در حال ثبت نام هستند. کار مشترکی که در حال انجام آن با مشارکت شهرداری تهران هستیم این است که دفاتر نوسازی مردم را راهنمایی، ثبت نام و به بانکها معرفی می کنند.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top