یکشنبه 24 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

حضوردکتر روحانی رییس جمهور ودکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل حادثه ساختمان پلاسکو

تاریخ انتشار : 1395/11/02
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری صبح شنبه با حضور در محل حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکوی تهران، از نزدیک در جریان روند اقدامات انجام شده برای آواربرداری و نجات حادثه‌دیدگان قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری صبح شنبه با حضور در محل حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکوی تهران، از نزدیک در جریان روند اقدامات انجام شده برای آواربرداری و نجات حادثه‌دیدگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری،حجت الاسلام والمسلمین دکتر  حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان  به همراه  دکترعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صبح امروز ۲ بهمن ماه در محل حادثه حضور یافتند و از نزدیک در جریان روند اقدامات انجام شده برای آواربرداری و نجات حادثه دیدگان قرار گرفت.در این بازدید فرماندهان عملیات اطفاء حریق، اورژانس و امداد رسانی، مدیریت بحران و آواربرداری و انتظامی گزارشی را از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در این حادثه به رییس جمهوری ارائه کردند.

رئیس جمهوری در این بازدید که رییس دفتر رییس جمهوری، وزیران کشور، راه و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هاشمی استاندار و قالیباف شهردار تهران و سردار ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز حضور داشتند، با تجلیل از تلاش، ایثار، فداکاری و جان‌فشانی نیروهای خدوم آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و سایر نیروهای نظامی و انتظامی در مدیریت این سانحه، دستورات لازم را برای تسریع در رسیدگی ها و انجام اقدامات مورد نیاز صادر کرد.

گفتنی است، حادثه آتش سوزی و فروریزش ساختمان پلاسکو تهران، ساختمان پلاسکو واقع در محدوده خیابان جمهوری تهران ۷ و ۵۸ دقیقه صبح روز گذشته (پنجشنبه) طعمه حریق شد که پس از اعلام این آتش سوزی نیروهای امدادی برای اطفای حریق در محل حضور پیدا کردند اما دیری نپایید که ساختمان در میان بهت و ناباوری همه کسانی که در آنجا حضور داشتند، فروریخت.

همه ما نسبت به فداکاری و حماسه‌ آتش‌نشان‌ها باید سر تعظیم فرود آوریم

رییس‌ جمهوری با ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو اظهارداشت: این یک درس و هشداری برای همه مسئولین بود که در زمینه ایمن‌سازی زندگی مردم که جزو حقوق شهروندی همه است ، از جمله شهر ، منطقه، فروشگاه و محل رفت و آمد امن، باید برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری انجام گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه با حضور در محل حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکوی تهران و در گفت وگویی با خبرنگاران، تصریح کرد: این حادثه بسیار تلخ باید درسی برای آینده باشد اما در این حادثه همه مسئولین هماهنگی و همکاری بسیار خوبی داشتند.

دکتر روحانی افزود: آتش‌نشانان عزیز و فداکار، امدادگران، تیم پزشکی و تیم‌های مسوول نظم دادن به امور و  مقامات نظامی یک همکاری و هماهنگی بسیار خوب و ستودنی داشتند و این همکاری ادامه دارد.

رییس جمهوری ، با بیان اینکه همه ما در عین حال نگران عزیزانی هستیم که در زیر آوار مانده اند ، گفت: امیدوارم  با تلاش های هماهنگی که انجام می گیرد بتوانیم برخی از آنان را به سلامت خارج کنیم و آنهایی که جان عزیز خودشان را از دست دادند در دل مردم برای همیشه جاودانه می‌مانند چرا که اینها برای نجات مردم رفتند و خودشان در میان آتش و دود و آهن گرفتار شدند  و خداوند به آنها در دنیا و آخرت اجر و به خانواده‌های عظیم الشأن آنها صبر دهد و همه ما نسبت به این فداکاری و این حماسه‌ای که آتش‌نشان‌ها و امدادگرها بوجود آوردند ، باید سر تعظیم فرود آوریم.

دکتر روحانی گفت: اقدامات زیادی باقی مانده که باید انجام بگیرد، اولاً آواربرداری‌ها باید ادامه پیدا کند تا بتوانیم همه افرادی  را که زیر آوار مانده اند، خارج کنیم. همچنین باید تلاش کنیم تا شرایط این خیابان که یک خیابان حساس تجاری آن هم در شب عید است، سریع‌تر به حالت عادی برگردد. متاسفانه کارگرهایی در این روزهای نزدیک به عید بیکار شدند که تأمین اجتماعی باید به فوریت در این زمینه اقدام کند.

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت جبران خسارات زیان دیدگان در این حادثه ، اظهارداشت: دولت، شهرداری، شورای شهر ، شرکت های بیمه و همه مقامات مسئول ان‌شاء الله دست به دست هم خواهند داد تا خسارت‌ها را جبران کنند و از مردم بزرگوار سراسر کشور بخاطر همدلی‌ و همبستگی‌ که در این حادثه دردناک داشتند تشکر می کنم .

دکتر روحانی تصریح کرد: مهم این است که از امروز به بعد برای مناطق تجاری یا مسکونی که احتمال خطری شبیه به آن دارد، بیش از پیش  برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام شود تا اینگونه حوادث کمتر شود.

رییس جمهوری در پاسخ به این پرسش که "ما بافت‌های فرسوده فراوانی داریم دولت چه برنامه‌ای دارد که این بافت‌ها را مدرن کند تا شاهد این اتفاقات نباشیم "، گفت: یکی از مسایلی که در آغاز دولت یازدهم در جلسات دنبال کردیم بحث بافت‌های فرسوده بود، این بافت‌ها در تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و در شهرهای بزرگ و کوچک هستند. در تهران و برخی شهرستان‌ها  بخشهایی از این بافت های فرسوده ، احیا شده است.

دکتر روحانی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه تلاش می‌کنند اما در عین حال یک برنامه جامع‌تری را برای بافت‌های فرسوده نیاز داریم. اگر بتوانیم پیوندی میان کارآفرینان ، سرمایه‌گذاران و بانکها ایجاد کنیم آنها می توانند با سرمایه گذاری مشترک بر روی این بافت های فرسوده ، فعال شوند تا به این ترتیب هم صاحبان بافت های فرسوده صاحب ساختمانهای جدید شوند و هم سود این سرمایه گذاری ها بازگردد.

رییس جمهوری افزود: ما در حال انجام این برنامه‌ریزی‌ها هستیم. بنابراین موضوع بافت های فرسوده و همچنین ساختمان‌های آسیب‌پذیر یکی از مسایل بسیار مهمی است که دولت توجه ویژه به آن دارد و در این زمینه، هماهنگی و همکاری با قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی، شهرداری شروع شده که باید به آن سرعت بیشتری داد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top