یکشنبه 26 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

استاندار فارس:راه پیشرفت کشور از مسیر آموزش و پرورش عبور می کند

تاریخ انتشار:96.11.14
 اسماعیل تبادار در آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب  مدارس فارس، در هنرستان حرفه ای مرضیه ناحیه چهار شیراز ، گفت: انقلاب اسلامی بر مدار اخلاق و فرهنگ شکل گرفته و مدارس ما نیز مراکز علم ، اندیشه و دانش هستند .
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران و مسکن سازان فارس و به نقل ازتارنمای خبرگزاری مهر،

 اسماعیل تبادار در آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب  مدارس فارس، در هنرستان حرفه ای مرضیه ناحیه چهار شیراز ، گفت: انقلاب اسلامی بر مدار اخلاق و فرهنگ شکل گرفته و مدارس ما نیز مراکز علم ، اندیشه و دانش هستند .

استاندار فارس افزود: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ،آموزش و پرورش به عنوان بنیان و ارکان آگاهی  و دانش ،از مهمترین  موضوعات بوده و امروز نیز بیش از هر زمانی به رشد و پیشرفت در زمینه های دانش نیاز داریم.

وی با تاکید بر اینکه دانایی است که زمینه رشد و توسعه رابرای ما فراهم می کند افزود: علم زمانی که همراه با عمل است معنا پیدا می کند و بر همین اساس باید توجه به بنیان علمی و آموزش و پرورش داشته باشیم چرا که راه پیشرفت کشور از مسیر آموزش و پرورش عبور می کند.

تبادار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: اگر مروری برعمر 39 ساله انقلاب اسلامی  داشته باشیم ، بنیان و اساس این انقلاب بر اساس مبارزه با استکبار ، دیکتاتوری و آگاهی آحاد جامعه در اذهان عمومی جامعه شکل گرفت.

وی وحدت گسترده در بین آحاد جامعه و رهبریت کم نظیر حضرت امام خمینی (ه) را  به عنوان دو مولفه مهم در ظهور و بروز انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی و دوران پس از آن ، وحدت عمومی و رهبریت توانست ما را از  بحران ها ی مختلف عبور دهد و  امروز نیز به صورت جدی نیاز به این وحدت داریم.

استاندار فارس با بیان اینکه دانش آموزان در پیروزی انقلاب به جد دخیل بودند  افزود: بار بزرگی از انقلاب بر دوش دانش آموزان  بوده و در دوران جنگ نیز به عنوان یکی از برجسته ترین بحران های نظام ، نقش دانش آموزان بسیار برجسته بود.

تبادار همسویی ،هماهنگی و توجه به وحدت در همه افراد جامعه را  لازم دانست و گفت:  مردم در تعیین سرنوشت کشور در همه ابعاد دخیل بوده اند و این مهم باید تقویت شود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت  علم آموزی و کسب مهارت توسط دانش آموزان گفت: مجرای عبور از ناملایمات، محدودیت ها و تنگناها ،از مجرای توانمندی در امر دانش عبور می کند و هر  جامعه ای  که سیر پیشرفت را طی کرده ،ناشی از برجستگی معلمین و توانمندی دانش آموزان آن جامعه بوده است.

استاندار فارس تعلیم در کنار تجربه وکارآفرینی را  زمینه تحقیق و پژوهش در عرصه دانش آموزی عنوان کرد و گفت: خود و سایر مسئولین استان  را مکلف می دانم تا در راستای اجرای طرح های مختلف کارآفرینی در مدارس ، حامی آموزش و پرورش باشیم.

وی در ادامه با اشاره به آیین نواختن زنگ انقلاب در مدارس استان گفت: نواختن زنگ انقلاب این پیام  را دارد که این انقلاب راه خود را ادامه می دهد و شرط آن توجه به همه مولفه های آن از جمله نگاه جدی به استقلال ، مبارزه با استکبار و استبداد و فراهم کردن ابزار حقوق شهروندی و آزادی بیان  می باشد.

تبادار افزود: فراهم کردن ابزار دانش عمومی و بکار گیری این دانش در زمینه کارآفرینی ، اشتغال و رونق اقتصادی بسیار مهم است و بر همه تکلیف است تا به همت دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه، زمینه کارآفرینی و اشتغال را فراهم نمایند.

استاندار فارس تسهیل در فرایند انجام کار و رفع مشکلات کارآفرینان استان توسط مسئولین استانی را موجب رونق اشتغال دانست و گفت: اگر مسئولین زمینه مناسب را برای مردم به عنوان ولی نعمتان خود فراهم کنند، مردم در راستای اهداف بزرگ انقلاب  از همه مسئولین پیشتاز تر خواهند بود.

در پایان این مراسم ،استاندار فارس ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان هنرستان مرضیه ناحیه چهار شیراز، با بخشی از توانمندی های هنرستان های استان در زمینه کارآفرینی و اشتغال آشنا شده و بر لزوم رفع موانع و مشکلات آموزش و پرورش و تسهیل روند فعالیت های آن در مسیر مهارت آموزی دانش آموزان تاکید کرد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top