دوشنبه 28 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

در زمینی معادل ۴۵۰۰ متر مربع طرح ملی بازآفرینی شهری در بافت فرسوده شیراز آغاز شد

تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران و مسکن سازان فارس و به نقل از تارنمای مهرنیوز مراسم آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری باحضور استاندارفارس،مدیرکل راه و شهرسازی فارس،شهردار شیراز،فرماندار شیراز و سایرمسئولان استانی و شهری و همچنین مهندس اشرفی مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان فارس در شیراز برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار مهر، استاندار فارس صبح پنجشنبه در مراسم آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری که با حضور  رئیس جمهوربه صورت ویدیو کنفرانس به صورت همزمان با سایر استان های کشور برگزار شد، گفت: مساحت کل بافت فرسوده فارس ۴ هزار  هکتار است که هشت درصد محدوده قانونی شهرهای استان را شامل می شود.

اسماعیل تبادار بیان کرد: بافت فرسوده شهر شیراز یک هزار و ۸۰۰ هکتار است که ۳۶۰ هکتار آن بافت تاریخی و فرهنگی است.

استاندار فارس اضافه کرد: ۴۵ درصد بافت های فرسوده استان متعلق به شهر شیراز است و در حال حاضر در بخشهای تاریخی و فرسوده شهر اقدامات بهسازی  و مرمت بافتهای تاریخی در دست اقدام است.

وی با اشاره به سکونتهای غیر رسمی استان فارس نیز بیان کرد: یک هزار و ۲۸۷ هکتار سکونتگاه های غیر رسمی در شیراز مرودشت و کازرون شناسایی شده که ۲۵۰ هزار  نفر در آن سکونت دارند.

استاندار فارس عنوان کرد: طرح ساماندهی تهیه و مصوب شده و بر اساس سیاست گذاری جدید در راستای بازآفرینی پهنه های فرسوده و با هدف احداث واحدهای مسکونی طرح هایی در دست اقدام است.

وی گفت: زمینی معادل ۴هزار و ۵۰۰  متر مربع که نزدیک به ۱۱۰ واحد مسکونی در پی دارد  در بافت فرسوده شهر شیراز شناسایی شده که کلنگ آغاز احداث مسکن در آن به زمین زده خواهد شد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top