سه شنبه 1 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

تشکیل چهارمین جلسه هم اندیشی درخصوص رفع مشکلات سرمایه گذاران بخش گردشگری با حضور استاندار محترم فارس

تاریخ انتشار:1397/05/15
چهارمین جلسه هم اندیشی در خصوص رفع مشکلات سرمایه گذاران بخش گردشگری با حضور استاندار محترم فارس و با دبیری مهندس اشرفی مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان فارس در محل استانداری فارس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران و مسکن سازان فارس در تاریخ 97/5/13 جلسه ای با حضور استاندار فارس، معاونان عمرانی ،گردشگری و اقتصادی استاندار،مشاورین استاندار، شهردار شیراز ،شهردار منطقه تاریخی فرهنگی،فرماندار شیراز ،فرمانده کل نیروی انتظامی استان فارس، مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی فارس و دستگاههای خدمات رسان آب، برق، گاز و مخابرات بهمراه جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی توسط دبیرخانه مرمت و گردشگری فارس برگزار گردید.

در ابتدا معاون گردشگری استانداری فارس مقدمه ای در این خصوص ابراز نمود. فروزانی بیان کرد: مبحث گردشگری به عنوان یکی از مهمترین بخش های اقتصاد پایه بعنوان اولویت در دستور کار استان فارس قرار دارد. وی افزود: حفاظت و بهره برداری از آثار تاریخی و بافت قدیم شهری و روستایی بهترین رویکرد در جهت جذب گردشگران است.

سپس مشاور استاندار گفت: ضمن بررسی های بعمل آمده توسط سازمان برنامه و بودجه تهران، استان فارس چندین اولویت دارد که با توجه به ظرفیت بسیار بالای آن؛ بحث گردشگری در راس آنها قرار گرفته است. سلیمانی افزود: فارس برای کشور بعنوان یک الگو بوده است و کارهای بوم گردی و گردشگری که ابتدا در این استان انجام گرفت در تمام کشور الگوبرداری گردید. وی همچنین بیان کرد: طی آمایش 28 استان کشور، استان فارس دغدغه شکوفایی کشور محسوب می شود.

در ادامه دبیر جلسه و مدیر شرکت عمران و مسکن سازان فارس گزارشی مختصر از ارتباط با بخش های مختلف دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی ارائه کرده و به آسیب شناسی در روند مجوزهای قانونی برای سرمایه گذاران پرداختند. اشرفی همچنین چند راهکار جهت تسهیل امر سرمایه گذاری در بافت تاریخی شهری و روستایی شیراز و زیرساخت ها را پیشنهاد داد. سپس از پنج نفر از سرمایه گذاران خصوص دعوت کرد تا به بحث و تبادل نظر در این زمینه بپردازند و مشکلات خود را در بخش های مختلف مطرح کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس در پاسخ به مشکلات موجود گفت: اختلاف نظرهایی بین دهیاری و بنیاد مسکن وجود داشت که در هنگام اخذ استعلام های ارسالی میراث جهت ایجاد گردشگری روستایی به این بخشها، باعث بروز مشکلاتی برای سرمایه گذاران بود که با تقسیم وظایف مجوزها و عملیات فنی، در حال رفع می باشد.

فرماندهی نیروی انتظامی فارس به نقل از رهبر معظم گفت: «استان فارس می بایست همیشه در قله باشد.» وی همچنین گفت: متاسفانه ما در بافت تاریخی منافع مالی را بر منافع ملی ترجیح میدهیم. وی عقیده داشت ادارات دولتی می بایست هم پوشانی داشته و بصورت جزیره ای و فردی عمل نکنند. گودرزی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در بافت تاریخی شیراز وجود دارد عدم شناخت مالکان اصلی است که می بایست انجام گیرد.

شهردار شیراز نیز با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: گزارشی توسط شهرداری تنظیم شده و با توجه به حجم پروژه های در حال اجرا در بافت تاریخی شیراز، نیاز به وجود مدیریت تقاضای سرمایه گذاری می باشد. اسکندرپور به سازمان بازآفرینی بافت در شهرداری شیراز اشاره کرد و بیان داشت که این سازمان می تواند در این زمینه یاری رسان باشد. همچنین اشاره کرد احیاء مجدد شورای بافت جهت تصمیم گیری نهایی مجوزات و عملیات اجرائی پروژه های گردشگری لازم است.

در پایان استاندار فارس خطاب به دستگاههای دولتی بیان داشت: می بایست واقعیت ها را مرور کنیم و بپذیریم. زمانی مدیریت یک مجموعه نقش آفرینی می کند که کارشناسان و زیرمجموعه آن مدیر بر یک باور  و دارای یک دغدغه باشند. تبادار ادامه داد: فارغ از بحث گردشگری، امنیت عمومی از باب امنیت اجتماعی در بافت تاریخی لازم است و می بایست همگی با نگاه خاص به مبحث گردشگری به دنبال یک باور عمومی باشیم.  وی افزود: موضوع سرمایه گذاری در بافت تاریخی و در زمینه گردشگری در فارس می بایست برای همه افراد اهمیت یابد تا سرمایه گذار انگیزه ورود پیدا کند و نیاز است یک نقشه راه سرمایه گذاری در بافت تعریف شود. وی با اشاره به مجریان دولت ادامه داد: تکلیف طرح توسعه شهری مشخص نیست که باید در دستور کار قرار گیرد. همه کارگروهها موظفند امر سرمایه گذاری و گردشگری را تسهیل دهند و شهرداری بعنوان متولی می بایست راهبر و پیشتاز این کار باشد. سرمایه گذاران نیز نباید تخریبی در بافت تاریخی انجام دهند.

در انتها نیز چهار مورد به تصویب رسید که مقرر گردید دبیرخانه نسبت به پیگیری آن اقدام نماید.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top