سه شنبه 1 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

معاون رئیس جمهور : بازآفرینی شهری یک حوزه مشارکت جدی برای بخش خصوصی است

تاریخ انتشار:1397/12/18

بخش خصوصی باید در راستای توانمندسازی بافت شهری ناکارآمد پای کار آید/ بازآفرینی یک پروژه دارای اولویت ملی است/ اشتغالزایی از اهداف بازآفرینی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این‌که اشتغال زایی از اهداف طرح بازآفرینی است، گفت: ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور، جامعه هدف این طرح است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری، محمد نهاوندیان در جلسه ستاد بازآفرینی استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که طرح بازآفرینی شهری جزو اولویت‌های دولت است، اظهار کرد: این موضوع را به عنوان پروژه دارای اولویت ملی پیگیری کرده و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف این طرح انجام گرفته و آئین نامه مربوطه نیز با جدیت دنبال می‌شود. اهمیت اجرای طرح بازآفرینی به اندازه‌ای زیاد است که علاوه بر وزارت راه و شهرسازی، معاونت اقتصادی ریاست جمهوری نیز به آن ورود کرده است.

وی با بیان این‌که زمین‌های دولتی باید از سوی شهرداری و استانداری استان شناسایی شود، گفت: رئیس جمهور خواسته‌اند تا زمین‌های دولتی در اختیار طرح‌ بازآفرینی شهری قرار گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: دولت برای ساماندهی طرح‌های بازآفرینی عزم جدی دارد و در این شرایط اقتصادی حاکم در کشور، اهمیت این موضوع برای اشتغال‌زایی چندین برابر شده است.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: با توجه این‌که دولت اهتمام ویژه‌ای در رابطه با طرح‌های بازآفرینی شهری دارد، هم تسهیلات بانکی و هم برای افزایش و تعمیق همکاری دستگاه‌های مربوطه در اجرای آن، آئین نامه هایی پیش بینی کرده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره دولت قصد تصدیگری در این امور را ندارد، گفت: بخش خصوصی باید در راستای توانمندسازی بافت شهری ناکارآمد پای کار آید اما نباید انتظار سودهای کلان را داشته باشد. بازآفرینی شهری یک حوزه مشارکت جدی برای بخش خصوصی بوده و امروز یک میدانی بوجود آمده که بخش خصوصی بتواند با توجیه اقتصادی در آن حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: همچنین اصلاح بافت‌های ناکارآمد در توسعه اجتماعی نیز تأثیر مؤثری دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور یادآوری کرد: در اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری، برای جابجایی جمعیت از بافت‌های پرخطر، زمین نیاز است و با توجه به تصمیم دولت و دستور رییس جمهوری، هر جا زمین دولتی مازاد وجود دارد، باید استفاده شود.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top