سه شنبه 1 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

خدمات ارائه شده از سوی دولت ها از مصادیق کارآمدی نظام است

تاریخ انتشار:98/05/30

توجه به آموزه های محرم و اثرگذاری آن در جامعه / دینداری و خداباوری عامل پیشگرانه در وقوع ناهنجاری های اجتماعی است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس ، دکتر عنایت الله رحیمی در همایش طلایه داران تبلیغ  با بیان تبلیغات یکی از شیوه های اثر گذار ترویج عقاید و افکار است افزود: بهره گیری از تبلیغات در ترویج شعائر و آموزه های دینی اسلام نیز همواره موثر بوده و باید مورد استفاده قرار گیرد.وی با اشاره به اینکه امروز تبلیغ به سمت روش ها، فضاها و ابزار ها و محتواهای جدید تغییر یافته است و بر لزوم تسلط بر این روش ها و شیوه های نو از سوی مبلغان دینی تاکید کرد و افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در بسیاری موارد با بهره گیری از این روش ها می کوشند در اعتقادات و باورهای دینی مردم تزلزل ایجاد کنند.
دکتر رحیمی اظهار کرد: افرادی که وظیفه تبلیغ را بر عهده میگیرند باید در مباحث مطرح شده مخاطبان را اقناع کنند و این اقناع زمانی ایجاد می شود که سخنان مبلغ بر پایه استدلال و بر آمده از باورهای قلبی باشد.
وی جاودانگی نام شهیدان رجایی و باهنر را به سبب دین باوری، ولایت مداری و حرکت بر مبنای رهنمودهای رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) دانست که منجر به ارائه خدماتی صادقانه به مردم شریف ایران شده بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه  قوه مجریه و دولت به عنوان یکی از ارکان نظام و پیشانی اجرایی نظام است، تصریح کرد: اگر بخواهیم به مردم بگوییم که جمهوری اسلامی توفیقاتی داشته و به شما خدماتی رسانده است قطعا اینکه چه میزان رفاه و آسایش و توسعه و آسایش در جامعه ایجاد شده است در قالب اقدامات رکن اجرایی نظام یا همان دولت قابل مشاهده و ارائه دادن است.
 استاندار فارس با اشاره به اینکه طی چهل سال گذشته اقدامات ارزشمندی در راستای خدمت رسانی به مردم انجام شده است، عنوان کرد: پیش از انقلاب تنها به یک روستا در استان فارس  گازرسانی انجام شده بود اما تا پایان سال 98 هیچ روستای بالای 20 نفر جمعیتی در استان فاقد گاز نخواهد بود.
وی ایجاد و توسعه خط راه آهن ، آبرسانی به روستاها خدمات درمانی و بهداشتی و همچنین بهبود وضعیت معیشتی و کاهش فقر را از دیگر اقداماتی دانست که در 40 سال گذشته از سوی خدمتگزاران مردم در نظام جمهوری اسلامی انجام شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه امروز دشمنان می کوشند نظام جمهوری اسلامی را ناکارامد جلوه دهند، یکی از مهمترین رسالت های مبلغان دینی را بیان کارامدی های نظام و ذکر مصادیق آن برشمرد و افزود: در 200 سال گذشته پیش از انقلاب هر گاه جنگی در می گرفته  بخشی از خاک را از دست می داده ایم، اما در 40 سال گذشته به رغم جنگ تحمیلی 8 ساله و سایر  تهدیدا ها و تحریم ها وجبی از خاک کشور را واگذار نکرده  و جایگاه سیاسی و فرهنگی خود را در منطقه تثیبت کرده ایم.
استاندار فارس با اشاره به اینکه دشمنان امید و نشاط و همدلی و همبستگی جامعه را نشانه گرفته اند تا از این طریق به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند از مبلغان دینی خواست در کنار ترویج شعائر دینی به این موضوعات نیز نگاهی جدی داشته باشند.
دکتر رحیمی بیان کرد: تاکید بر دین داری و خدا محوری زمینه ساز پیشگیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی است.
وی خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که از محرم چه می آموزیم و محرم چه اثری در زندگی حال و آینده ما دارد.
 استاندار فارس در پایان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پس از توکل به خداوند متعال مشروعیت و قدرت خود را از مردم به دست می آورد ، بر لزوم تقویت اعتماد بین مردم و نظام تاکید کرد و از مبلغان خواست بر این موضوع تاکید داشته باشند.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top