یکشنبه 26 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

آغازعملیات اجرایی110هزارواحدمسکونی ازامروز/400هزارواحدمسکونی تاسال99ساخته می شود

تاریخ انتشار:98/06/05

محمود زاده معاون مسکن وساختمان وزارت راه و شهرسازی  گفت: ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر راه وشهرسازی در تهرانسر کلید می‌خورد.

محمود محمود زاده سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح ملی تولید مسکن امروز با حضور رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در تهرانسر آغاز می‌شود، گفت: ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور با دستور رییس جمهور کلنگ زنی می‌شود.

او ادامه داد: عملیات اجرایی ۵۸ هزار واحد مسکونی آغاز می‌شود و آماده سازی ۲۰ هزار واحد مسکونی هم به اتمام رسیده و آماده واگذاری برای ساخت است.

محمود زاده تصریح کرد: ۲۵ هزار واحد مسکونی در جریان تولید زمین آماده سازی شده که بتوانیم به بخش خصوصی تحویل دهیم.
 

سرپرست معاونت مسکن افزود: تمامی این پروژه‌ها در قالب باز آفرینی شهری، شهر‌های جدید و بنیاد مسکن به متقاضیان با همکاری بخش خصوصی و در قالب ارائه تسهیلات به متقاضیان واگذار می‌شود.

محمود زاده گفت: امیدوار هستیم طرح اقدام ملی تولید مسکن را با سرعت بیشتر ادامه دهیم و قولی که وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهور داده است بر‌ای اتمام ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۹۹ محقق شود.

او تاکید کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران ذیل برنامه اقدام ملی، ساخت ۸۰۵۷ واحد مسکونی را در دستور کار دارد. عملیات اجرایی این تعداد مسکن در قالب ۱۴ پروژه، در ۱۰ شهر و ۱۰ محله واقع در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد آغاز می‌شود.

 

این مقام مسئول بیان کرد: این پروژه‌ها در استان‌های خراسان رضوی، فارس، چهار محال و بختیاری، مازندران، مرکزی، خوزستان، آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان و گلستان اجرا می‌شود.  

محمود زاده تصریح کرد: از مهم‌ترین وجوه طرح اقدام ملی، کمک به تامین مسکن اقشار کم درآمد و متوسط جامعه، ایجاد رونق و جریان پایدار تولید مسکن، کاهش احتمال جهش‌های قیمتی مسکن در سال‌های پیش رو و کمک به ارتقای رفاه و کیفیت زندگی مردم است.

او گفت: مسکن به عنوان یکی از پیشرانه‌های اقتصاد، موجب تحرک و رونق ۱۵۰ صنعت وابسته  به صنعت ساختمان می‌شود که رونق اقتصادی، رشد تولید ناخالص داخلی و افزایش اشتغال را برای کشور را به ارمغان می‌آورد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top