یکشنبه 24 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

معاون وزیرراه وشهرسازی:وام ودیعه مسکن برای کلانشهرها30میلیون وبرای سایرشهرها22.5میلیون

تاریخ انتشار:98/07/02

معاون وزیر راه و شهرسازی از پرداخت تسهیلات ودیعه اسکان موقت در کلانشهرها تا سقف 30 میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف 22.5 میلیوون تومان خبر داد./وام ودیعه اسکان موقت به افرادخارج ازمحدوده های هدف بازآفرینی قابل پرداخت نیست.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سیدمحمد پژمان در خصوص جزئیات دریافت تسهیلات موقت ودیعه مسکن گفت: این تسهیلات در راستای اجرایی شدن برنامه ملی بازآفرینی شهری در خصوص نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی فرسوده در محلات هدف در دستور کار قرار گرفت. شیوه نامه ای با عنوان معرفی و پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و ودیعه اسکان موقت هم برای آن تهیه شد که 20درصد اعتبارات تبصره (18) قانون بودجه سال 1397 به آن تخصیص داده می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه مالکان واحدهای مسکونی در محلات هدف بازآفرینی به منظور تهیه مسکن موقت در طول زمان نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی خویش می توانند به دریافت تسهیلات ودیعه اسکان موقت (وام ودیعه مسکن) اقدام کنند، افزود: مبلغ این وام برای هر واحد مسکونی در کلانشهرها حداکثر30 میلیون تومان و در سایر شهرها حداکثر 22 میلیون و 500 هزار تومان است که دوره بازپرداخت آن براساس مقررات داخلی بانک مسکن تا 30 ماه در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این وام بخشی از هزینه ودیعه اسکان موقت را پوشش می دهد، بیان کرد: این تسهیلات در کلانشهرها تا سقف 20 میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف 15 میلیون تومان است که نرخ سود آن 9 درصد محاسبه می شود. در صورتی که افراد تا سقف در نظر گرفته شده (در کلانشهرها حداکثر30 میلیون تومان و در سایر شهرها 22 میلیون و 500 هزار تومان) متقاضی تسهیلات اسکان موقت باشند، مابقی آن با سود 18 درصد محاسبه می شود و سود تسهیلات (9 و 18 درصد) به صورت میانگین 12 درصد محاسبه خواهد شد.

به گفته پژمان، متقاضیان برای دریافت تسهیلات ودیعه اسکان موقت می توانند با مراجعه به سایت سامانه ثبت نام تسهیلات بازآفرینی به آدرس Facility.udrc.ir با بارگذاری مدارک مورد نیاز نظیر سند منزل مسکونی و پروانه ساخت و همچنین انتخاب گزینه "متقاضی ودیعه مسکن موقت هستم" نسبت به ارائه درخواست این تسهیلات اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرداخت این تسهیلات با وثیقه گذاشتن سند منزل مسکونی که بهسازی و نوسازی می شود، نزد بانک پرداخت کننده تسهیلات، امکان پذیر است و تضامین دیگری برای دریافت این وام نیاز نیست، افزود: پس از ثبت اطلاعات در سامانه ثبت نام تسهیلات بازآفرینی، متقاضی به بانک معرفی می شود و بعد از ارائه مدارک مورد نیاز به بانک، تسهیلات ودیعه اسکان موقت به وی پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان تاکید کرد که وام ودیعه اسکان موقت ویژه افراد ساکن در محدوه های هدف بازآفرینی شهری است و این تسهیلات به افراد خارج از این محدوده ها قابل پرداخت نیست.

مبالغ وام ودیعه اسکان موقت و سود آن به شرح زیر است:


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top