دوشنبه 28 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

تاکید اسلامی بر اجرای برنامه بازآفرینی شهری در راستای ارتقاء کیفیت زندگی مردم

تاریخ انتشار:98/09/26

وزیر راه و شهرسازی با صدور حکمی مدیرعامل شرکت بازآفرینی ایران را منصوب و بر استفاده از ظرفیت ستاد ملی بازآفرینی، بانک‌ها و ایجاد مشوق‌ها در برنامه بازآفرینی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه 25 آذرماه با صدور حکمی "مهدی عبوری" را به‌عنوان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران منصوب کرد.

در این حکم آمده است:

"نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی و مصوبه مورخ 24 آذرماه 1398مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بازآفرینی شهری ایران، به موجب این حکم به ‌عنوان «معاون وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری ایران» منصوب می‌شوید.

با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری در مبحث حاشیه‌نشینی و تاکیدات رئیس‌جمهور محترم مبنی بر اجرای برنامه بازآفرینی شهری در راستای ارتقاء کیفیت زندگی مردم، شایسته است در انجام ماموریت محول‌شده به موارد زیر توجه فرمائید:

1- استفاده حداکثری از ظرفیت ستاد ملی بازآفرینی شهری و پیگیری تکالیف دستگاه‌های عضو ستاد ذیل برنامه ملی بازآفرینی با هدف تحقق اقدام مشترک.

2- برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم در راستای به‌کارگیری ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی و عمومی جهت شتاب‌بخشی به تحقق برنامه‌های مورد تأکید که متعاقبا ابلاغ خواهد شد.

3- همکاری و هماهنگی لازم با وزارت کشور و سازمان‌های تابعه آن و شهرداری‌های سراسر کشور برای ایجاد هم‌افزایی و جلوگیری از موازی‌کاری.

4- برنامه‌ریزی در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت سازمان‌ها، شرکت‌ها و معاونت‌های وزارت‌خانه متبوع به‌ویژه معاونت مسکن و ساختمان جهت تحقق اهداف برنامه تولید مسکن در قالب طرح اقدام ملی.

5- پیگیری لازم برای استفاده از ظرفیت بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات تبصره‌ای علی‌الخصوص در سکونتگاه‌های غیررسمی.

6- برنامه‌ریزی و هماهنگی برای مصرف منابع صندوق توسعه ملی در راستای برنامه و تعریف و تأمین منابع جدید برای تسریع در اجرای برنامه‌ها.

7- برنامه‌ریزی در راستای ایجاد مشوق‌های لازم برای حضور توسعه‌گران و انبوه‌سازان در بافت‌های هدف با اولویت قرار دادن برنامه مهم اقدام ملی.

8- تسهیل شرایط و رفع موانع، با استفاده از ظرفیت‌های ستاد ملی بازآفرینی شهری، برای حضور کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در بافت‌های هدف به‌ویژه در سکونتگاه‌های غیررسمی.

9- برنامه‌ریزی لازم برای جذب مشارکت حداکثری ساکنان بافت‌های هدف از طریق فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و فعالیت‌های اجتماعی.

10- برنامه‌ریزی لازم برای توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ساکنان محله‌های هدف با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های حاکمیتی، دولتی و عمومی.

11- نصب‌العین قراردادن تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد حاشیه‌نشینی با اولویت قرار دادن سکونتگاه‌های غیررسمی در همه فعالیت‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران

12- بازتعریف ساختار سازمانی متناسب با تکالیف و اهداف برنامه ششم توسعه و طی نمودن مراحل تصویب آن.

13- برنامه‌ریزی لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت ادارات کل استانی جهت تحقق اهداف برنامه

  1. فعالسازی ستادهای استانی و هماهنگی لازم با شورای برنامه‌ریزی استان‌ها به منظور تحقق اقدام مشترک در سطح استان‌ها

15-توجه ویژه به بازآفرینی بافت‌های پیرامون حرم‌های مطهر مشهد، قم، شیراز و شهرری با به‌کارگیری ظرفیت‌های ملی و استانی.

16-استفاده حداکثری از پتانسیل دبیرخانه شورای‌عالی معماری و شهرسازی کشور از طریق هماهنگی با معاونت شهرسازی و معماری.

امید است با اتکال به الطاف الهی، در اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه وزارتخانه اهتمام ویژه داشته و در چارچوب قوانین و مقررات در ایفای بهینه و مطلوب وظایف محوله، موفق و مؤید باشید.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top