سه شنبه 5 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی مسکن

تاریخ انتشار:بیست و نهم آذر ماه 99

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن تاکید بر تولید مصالح استاندارد، گفت: ارتقای نظارت‌های فنی و اجرایی و الزام آن از مقیاس نظارت‌های عالیه تا تعریف ناظر مقیم در پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن از راهکارهای اصلی جهت اطمینان از رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است.

 

 

علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در خصوص ارایه کیفیت‌های استاندارد مهندسی در احداث طرح اقدام ملی مسکن و همچنین رعایت مقررات ملی ساختمان و افزایش طول عمر مفید ساختمان‌ها در اجرای طرح ملی مسکن، به ارایه توضیح پرداخت.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: جهت رعایت ایمنی در ساخت و ساز دو موضوع ِ رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد ملاک عمل قرار گرفته است. هم‌اکنون ارتقای نظارت‌های فنی و اجرایی و الزام آن از مقیاس نظارت‌های عالیه تا تعریف ناظر مقیم در پروژه‌ها از راهکارهای اصلی جهت اطمینان از رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، تصریح کرد: تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین‌المللی و ملی باید از اولویت‌های بخش ساختمان تلقی شود تا مبنایی برای ساخت و سازهای ایمن در کشور باشد.

وی توضیح داد: الزام استفاده از مصالح استاندارد از موضوعاتی است که در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی به جد مدنظر سازمان ملی زمین و مسکن است. همچنین الگوسازی آن نیز از وظایف ذاتی سازمان ملی است که در اساسنامه نیز بدان اشاره شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص موقعیت احداث ساختمان‌های طرح اقدام ملی از منظر ایمنی در برابر مخاطرات طبیعی و توجه به شرایط زیست‌محیطی، گفت: در مطالعات طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها با توجه به مسیر تصویب این طرح‌ها و با حضور دستگاه‌های اجرایی مربوط، موضوعات متعدد جغرافیایی، اقلیمی و شرایط محیطی مورد تاکید و توجه است و در فرآیند تصویب طرح‌ها، موضوع هایی از جمله ایمنی در برابر زلزله، ایمنی در برابر خطر سیلاب،  پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه شهری، مدنظر قرار می‌گیرد.

نبیان تصریح کرد: با توجه به اینکه طرح اقدام ملی مسکن زیرمجموعه طرح‌های کالبدی اجتماعی از طرح‌های توسعه شهری است تبعا متاثر از مطالعات طرح‌های بالادست تهیه و اجرایی شده است و ملزم به رعایت اصول و چهارچوب‌ها و ضوابط طرح‌های مذکور در حوزه مطالعات اقلیمی، جغرافیایی و طبیعی خواهد بود.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top