دوشنبه 28 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی وبانک قرض الحسنه رسالت جهت تولیدمسکن ارزان قیمت درقالب طرح اقدام ملی

تاریخ انتشار:دوازدهم اسفندماه 99

آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض الحسنه رسالت جهت تولید ۵۰ هزار مسکن ارزان قیمت در قالب طرح اقدام ملی مسکن صبح امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مهدی عبوری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و جمعی دیگر از مسئولان این دو مجموعه صبح امروز ۱۲ اسفند برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، بر اساس این تفاهم‌نامه که در ۶ ماده به امضای محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و حسین‌زاده مدیرعامل بانک رسالت رسید، مقرر گردیده است  تا به ۵۰ هزار نفری که جزو دهک‌های کم‌درآمدی جامعه هستند (دهک‌های ۱ تا ۳) ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعلق بگیرد که در اجرای این طرح، خانوارهای کم‌درآمد تازه ازدواج‌کرده و سرپرست خانوارهایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند در اولویت هستند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام‌ها و مشارکت در این طرح هستند از سوی معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام و معرفی خواهند شد. مدت زمان اجرای این تفاهم نامه ۳ سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۵ سال تعیین شده است.

 محمد اسلامی در این مراسم که در ساختمان دادمان برگزار گردید طی سخنانی اظهار داشت: امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض‌الحسنه رسالت در قالب تولید مسکن ارزان‌قیمت در راستای طرح اقدام ملی مسکن به منظور گسترش خیر و نیکی در کشور بر پایه قرض‌الحسنه و با هدف خانه دار کردن اقشار کم‌درآمد پایه گذاری شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه وزارت راه با بانک رسالت جامعه محور بوده و زمینه را برای گسترش نیکوکاری در کشور فراهم می‌کند، افزود: این تفاهم‌نامه که برای ۵۰ هزار واحد به امضا رسیده یکی از بی‌نظیرترین اقدامات بعد از انقلاب اسلامی است که جامعه محور بوده و سرمایه اجتماعی را مدنظر قرار می‌دهد، شامل زوج‌های جوان و خانوارهای کم‌درآمدی است که با اینکار به دنبال آن هستیم تا باقیات و صالحاتی از خود بر جای بگذاریم.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در جریان تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض‌الحسنه رسالت، جریان ساخت‌وساز، کیفیت منابع و پشتیبانی تامین زمین توامان انجام خواهد شد و تولید مسکن ارزان قیمت به جریان می‌افتد.

اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون خیرین مسکن‌ساز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای عظیمی در حوزه مسکن ارزان‌قیمت برای دهک‌های کم‌درآمدی انجام دادند، توضیح داد: تفاوت تفاهم‌نامه‌ای که به امضای وزارت راه و بانک رسالت رسیده با دیگر طرح‌های تولید مسکن ارزان‌قیمت در این است که در این طرح مشارکت مردم نیز در سازندگی، توسعه و تولید مسکن برای جامعه هدف در قالب تامین سرمایه قرض‌الحسنه با سقف ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات و با بازپرداخت ۶۰ ماهه فراهم شده است.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top