یکشنبه 26 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

پاسخگویی ۲۴ ساعته وزارت راه و شهرسازی به سوالات شهروندان در خصوص سامانه املاک و اسکان

تاریخ انتشار:یکم اردیبهشت 1400

وزارت راه و شهرسازی به منظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، ۲۴ ساعته، تلفنی و پیامکی به سوالات شهروندان پاسخ می‌دهد. 

 

ه گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، وزارت راه و شهرسازی به منظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، ۲۴ ساعته به سوالات شهروندان پاسخ می‌دهد.

بر همین اساس، مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با شماره ۵۹۱۹۸-۰۲۱ وشماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ برای پاسخگویی به صورت ۲۴ ساعته آمادگی دارد.

شهروندان تهرانی با گرفتن شماره ۵۹۱۹۸ و شهروندان دیگر استان‌های کشور با شماره‌گیری ۰۲۱۵۹۱۹۸ می‌توانند در گفت‌وگو با کارشناسان مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع‌ها و سوالات خود را مطرح کنند.

گفتنی است، بر اساس الزام قانونی (اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب دی ۱۳۹۹)، تمامی سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر مکلف هستند اطلاعات محل سکونت و املاک تحت مالکیت خود را با مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی در سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی https://amlak.mrud.ir ثبت کنند. مدت خوداظهاری و درج اطلاعات سکونتی و ملکی تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد.

یادآور می‌شود، بر اساس تمهیدات وزارت راه و شهرسازی، در ابتدای طرح که از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شد، سرپرستان خانوار این امکان را دارند تا ۹ اردیبهشت بر اساس آخرین رقم کد ملی خود (سرپرست خانوار) نسبت به ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اقدام کنند و پس از آن برای افراد جامانده از ثبت‌نام، از تاریخ ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خرداد امکان درج اطلاعات ملکی و سکونتی در سامانه ملی املاک و اسکان فراهم شده است.

جدول زمابندی مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور جهت درج اطلاعات سکونتی و ملکی
تاریخ مراجعه به سامانه              آخرین رقم کدملی سرپرست خانوار
۱۹ و ۲۰ فروردین ۱۴۰۰                                 ۹
۲۱ و ۲۲ فروردین ۱۴۰۰                                ۸
۲۳ و ۲۴ فروردین ۱۴۰۰                              ۷  
۲۵ و ۲۶ فروردین ۱۴۰۰                              ۶
۲۷ و ۲۸ فروردین ۱۴۰۰                              ۵
۲۹ و ۳۰ فروردین ۱۴۰۰                              ۴ 
۳۱ فروردین و اول اردیبهشت ۱۴۰۰             ۳
۲ و ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰                              ۲
۴، ۵، ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰                      ۱
۸ و ۹ اردیبهشت۱۴۰۰                             صفر
۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰                 تمامی کدهای ملی


انجام خوداظهاری از طریق سامانه در اینترنت و با رایانه شخصی بصورت رایگان برای عموم فراهم است. همچنین، در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی نیز امکان‌پذیر است.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top