جمعه 29 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

افتتاح حساب بیش از ۲۱۹ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی در بانک مسکن/واریزوجوه توسط۱۵۳هزارمتقاضی

تاریخ انتشار:ششم اردیبهشت 1400

عضو هیات مدیره بانک مسکن از افتتاح حساب بیش از ۲۱۹ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در آن بانک برای اجرای طرح خبر داد و مبلغ واریز شده به حساب بانک را از آورده متقاضیان معادل ۶۹۳۰ میلیاردتومان عنوان کرد.

محمدحسن علمداری عضو هیات مدیره بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به توضیح تازه‌ترین وضعیت افتتاح حساب و واریز وجوه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در آن بانک، پرداخت.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن، گفت: تعداد افتتاح حساب ۲۱۹ هزار و ۲۳۰ مورد بوده است که از این تعداد ۱۵۳ هزار و ۶۶۰ نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل ۶۹۳۰ میلیاردتومان است. از این میزان وجوه واریز شده متقاضیان به حساب بانک ۱۳۶۵ میلیاردتومان به پروژه‌ها تزریق شده است و مابقی در حساب بانک است و به مرور به پروژه‌ها تزریق می‌شود.

علمداری ادامه داد: ۱۳۸ پروژه قراردادشان قطعی شده که تعداد واحدهای آن ۸۶۲۰ واحد است. همچنین تعداد ۳۷۹۹ واحد نیز در دفتر خانه آماده افتتاح حساب است.

وی همچنین توضیح داد: برای بعضی از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، فراخوان پرداخت قسط دوم اعلام شده که توسط متقاضیان پرداخت شده و یا در حال پرداخت است که پروژه‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از جمله آنها هستند.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top