جمعه 29 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

شهردارشیراز:اقدامات شیرازدربهسازی بافت تاریخی می تواندموضوع مشترک همکاری شهرهای تاریخی جهان باشد

تاریخ انتشار: ششم تیر 1400

شهردار شیراز در جلسه مجازی هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی گفت: اقدامات شیراز در بهسازی بافت تاریخی می تواند موضوع مشترک همکاری برای شهرهای تاریخی جهان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور عضو هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی در این نشست که با حضور سایر اعضای هیات مدیره از شهرهای کیوتو (ژاپن)، شیان (چین)، گیونگ جو (کره جنوبی)، بلرت (استرالیا)، قونیه (ترکیه)، بادیشل (اتریش) و لیوبلیانا (اسلوونی) برگزار شد، افزود: شیراز طی چند سال گذشته در احیای بافت تاریخی که بخشی از هویت و تاریخ این کلانشهر را شکل می دهد، تلاش بسیاری کرده است.

در جلسه مجازی هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی شهر آندونگ کره جنوبی با رای اعضا به عنوان میزبان هجدهمین کنفرانس جهانی شهرهای تاریخی انتخاب شد. همچنین در این نشست عضویت شهرهای اردبیل و هیمجی (ژاپن) به صورت رسمی اعلام و عضویت شهرهای ولادیمیر (روسیه) و ماتسوئه (ژاپن) نیز مطرح و با رای اعضا تصویب شد.

همچنین در این نشست به دستور کارهایی همچون گزارش سال مالی ۲۰۲۰ و ارائه آن و فعالیت ها و اقدامات سال مالی ۲۰۲۱ و برنامه بودجه نیز پرداخته شد و اعضا نظرات خود را در این خصوص ارائه کردند.

اتحادیه شهر‌های تاریخی در سال ۱۹۸۷ در شهر کیوتو ژاپن بنیان‌گذاری شد و دبیرخانه آن نیز در همان شهر قرار دارد. در حال حاضر ۱۲۳ شهر از بیش از ۶۵ کشور جهان عضو این اتحادیه هستند. حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز در شانزدهمین اجلاس اتحادیه شهر‌های تاریخی جهان (شهریورماه سال ۹۷) با کسب آرای مجمع عمومی به عنوان عضو هیئت مدیره این اتحادیه انتخاب شد.

 

 

 


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top