سه شنبه 28 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

۵۰ هزار هکتار اراضی شهری در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت

تاریخ انتشار: بیست و ششم تیر1400

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه ۵۳۰ هزار واحد از طرح اقدام ملی مسکن هم اکنون در سراسر کشور در حال اجراست، بر همراهی متقاضیان پذیرفته شده در تامین به موقع آورده ها، تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و سهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۶ تیر در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۵۹۰۳ واحد از یکصد هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن کارکنان جهاد کشاورزی، موضوع تفاهم نامه دو وزارتخانه برای تامین مسکن کارکنان وزارت جهاد که سال گذشته به امضا رسید، گفت: مردم مستحضر باشند که به دلیل قرائت های ناصواب در سنوات گذشته چندین سال با فقر زمین در محدوده و حریم شهرها مواجه بودیم. با تلاش مستمر هم اکنون به یک قرائت و برداشت واحد در خصوص تامین زمین برای احداث مسکن دست یافتیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون فقر زمین برای احداث مسکن برطرف شده است و با تفاهم نامه ای که بین وزارت راه با وزارت جهاد منعقد شد ۵۰ هزار هکتار اراضی شهری را تحت اختیار گرفتیم که امیدوار هستیم با تاکید وزیر جهاد کشاورزی اراضی بیشتری در اختیار وزارت راه و شهرسازی به منظور اجرای طرح های تولید مسکن قرار بگیرد.

اسلامی با یادآوری این مطلب که تفاهم نامه وزارت راه با وزارت جهادکشاورزی مهرماه ۱۳۹۹ به امضا رسید، توضیح داد: شناسایی و ثبت نام از بازنشستگان و شاغلان وزارت جهادکشاورزی، انجام مراحل قانونی برای تغییر کاربری ها و سایر موارد طی ۱۰ ماه انجام شد تا عملیات اجرایی با برنامه ریزی به منظور توسعه مسکن انجام شود.

وی ارایه برنامه واحد از سوی دو وزارتخانه و همچنین ارایه سازوکارهای لازم به منظور هم افزایی بیشتر را از جمله دلایل موفقیت تفاهم نامه مشترک برشمرد و تصریح کرد: با تلاش وزارت راه و شهرسازی، جریان تولید مسکن به جریان پایداری تبدیل شده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: طرح اقدام ملی مسکن با برنامه ریزی منسجم و نظام مند و با رعایت ملاحظات زیست محیطی و معماری و شناسایی متقاضیان واقعی، اجرایی و عملیاتی شده است.

اسلامی تسهیل در تامین مالی پروژه طرح اقدام ملی را از دیگر اقدامات و پیگیری های وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: در ماه های پایانی ۱۳۹۸ از شورای پول و اعتبار مصوبه ای اخذ شد که بر اساس آن ۸۰ درصد تامین مالی ساخت مسکن به انبوه سازان تسهیلات ارایه شود. همچنین تسهیلات دریافتی از سازنده به خریدار قابل انتقال باشد.

وی افزود: در گام تکمیلی نیز رقم تسهیلات از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و با این کار توانستیم نسبت وام به قیمت تمام شده را تا حدود ۶۰ درصد ارتقا بدهیم.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: هم اکنون طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰ هزار نقطه با اجرای ۵۳۰ هزار واحد در حال انجام است که در مراحل گوناگون پیشرفت فیزیکی است.

اسلامی افزود: تا به امروز ۴۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در قالب طرح مشارکتی و واگذاری گروهی در بافت فرسوده و سایر بافت ها افتتاح شد. چنانچه مردم آورده خود را به موقع واریز کنند واحدها در زمان مقرر تحویل متقاضیان خواهد شد.

 


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top