دوشنبه 28 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار شد: اختصاص بودجه برای مناطق کم برخوردار

تاریخ انتشار: هجدهم آبان 1400

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه دو در بازدید از پروژه‌های این منطقه خواستار تخصیص بودجه برای اجرا و تکمیل پروژه‌های مختلف در مناطق کم برخوردار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی نصیری با تاکید بر اینکه باید به مناطق کم برخوردار توجه بیشتری شود، اظهار کرد: با رسیدگی به مناطق کم برخوردار و فراهم کردن امکانات تفریحی و ورزشی در این مناطق می‌توانیم از معضلات و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

او با بیان اینکه در این مناطق استعداد‌های خوبی در زمینه‌های ورزشی و دیگر رشته‌ها وجود دارد که باید شناسایی و رشد کند، گفت: سرانه امکانات تفریحی و ورزشی در مناطق کم برخوردار بسیار پایین است و عدم این امکانات موجب شده تا مردم برای استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی به نقاط دیگر شهر سفر کنند که این موضوع موجب افزایش ترافیک و دیگر مشکلات می‌شود.

نصیری با بیان اینکه عدم توزیع امکانات تفریحی و ورزشی باعث بروز مشکل در مناطق کم برخوردار شده است، اظهار کرد: متاسفانه مناطق کم برخوردار از یک عقب ماندگی تاریخی در رنج هستند بنابراین در این دوره شورا باید تلاش کرد تا امکانات تفریحی و ورزشی در این مناطق به اندازه کافی فراهم شود تا استعداد‌ها در این مناطق نیز رشد کنند تا بتوانیم آینده اجتماعی بهتری را برای شهر داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز که از پروژه‌های عمرانی بازدید می‌کرد، گفت: احداث زمین چمن در منطقه محروم قلعه شاهزاده بیگم اقدامی خوب و شایسته به شمار می‌رود که باید با تخصیص بودجه لازم به تکمیل آن کمک کرد. این زمین دارای کیفیت مناسب و استانداردی هست که امیدواریم در آینده به ورزشگاهی برای برگزاری مسابقات فوتبال تبدیل شود.

وی بیان کرد: چنین ورزشگاهی با چنین ظرفیتی در این محدوده باعث حضور شهروندان و ورزشکاران به این منطقه خواهد شد و این موضوع رونق اقتصادی و اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

ناظر شورای اسلامی شهر در شهرداری منطقه دو شیراز با بیان اینکه در حال حاضر پردیس سینمایی شهر شیراز در شمال غرب شیراز قرار دارد، اظهار کرد: با احداث پردیس سینمایی جوان در این منطقه بسیاری از نیازمندی‌های فرهنگی منطقه بر طرف خواهد گردید.

نصیری با بیان اینکه وجود این پردیس همراه با دیگر امکانات می‌تواند ظرفیت گردشگری را در این منطقه ایجاد کند، گفت: این مجموعه ظرفیت پذیرش گردشگران داخل استان و خارج از استان را دارد.

او با بیان اینکه در اثر بی توجهی منطقه کوزه گری به محلی برای حضور متکدیان و معتادین تبدیل شده بود، عنوان کرد: منطقه کوزه گری با تکمیل آبنما و فضای شهری اطراف ان، پردیس سینمایی، پارک جوان و زمین چمن استاندارد متحول خواهد شد و به محلی با ظرفیت گردشگری و زیبا تبدیل خواهد شد.

 رفع ترافیک منطقه‌ای با تکمیل ۴۵ متری جدید

نصیری در ادامه این بازدید با اشاره به ۴۵ متری جدید ترافیکی خیابان محراب به سمت محله‌ آبجواراشاره و گفت: این ۴۵ متری موجب سهولت رفت و آمد شهروندانی که از سمت جنوب و شهرک صنعتی و شهرک‌های اطراف که قصد سفر به مرکز شهر را دارند، می‌شود. احداث جهادی این ۴۵ متری بار ترافیکی منطقه را کاهش و خطر تصادف را در منطقه رفع می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به احداث پارک ۴ هکتاری در مجاورت این ۴۵ متری، گفت: با توجه به حضور شهروندان در منطقه، سرعت بخشی به تکمیل این پروژه الزامی است.

 

وی با بیان اینکه رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار در دستور کار قرار دارد، گفت: در این راستا تخصیص بودجه و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام الزامی است.

اقدام شهرداری قابل تقدیر است

رییس هیات فوتبال استان فارس نیز با بیان اینکه شهرداری شیراز بویژه شهرداری منطقه دو که برای اولین بار اقدام به احداث چنین ورزشگاهی با قابلیت زمین چمن طبیعی و استاندارد کرده، جای تقدیر دارد، اظهار کرد: این اقدام خوب در منطقه محروم قلعه شاهزاده بیگم موجب شناسایی و رشد استعداد‌ها در مناطق جنوبی شهر می‌شود.

حسینی افزود: با افتتاح این ورزشگاه، حدود ۵۰ تا ۶۰درصد بار از روی دیگر زمین‌های ورزشی برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه این ورزشگاه قابلیت برگزاری مسابقات ورزشی را دارد، عنوان کرد: در کنار مجموعه شهرداری بویژه شهرداری منطقه دو تا به سرانجام رسیدن این پروژه خواهیم بود.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top