سه شنبه 28 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

استاندار فارس: شهرستان های فارس زمین مسکن ملی را تا پایان آذرماه تامین کنند

تاریخ انتشار: هفتم آذر 1400

استاندار فارس اعلام کرد: برای پیشبرد طرح مسکن ملی تاکنون زمین در ۲۴ شهرستان فارس تامین شده و ضروری است تا پایان آذرماه جاری تکلیف تامین زمین سایر شهرستان‌ها نیز مشخص شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در جلسه شورای مسکن استان با بیان اینکه طبق پیش‌بینی های صورت‌گرفته سهم فارس در طول چهار سال از پروژه جهش ملی مسکن ۲۶۰هزار واحد است، گفت: یکی از برنامه‌های ما این است که با اختصاص تسهیلات و تامین امکانات، این سهم را افزایش دهیم تا افراد بیشتری بتوانند با اجرای این طرح صاحب‌خانه شوند.

وی با اشاره شرایط تاهل برای دریافت واحدهای مسکونی ثبت‌نام شده توسط متقاضیان افزود: با موافقت وزرات راه و شهرسازی افراد مجردی که اقدام به ثبت نام کرده‌اند نیز درصورتی که طی یک سال آینده ازدواج کنند، می توانند از مسکن ثبت‌نامی برخودار شوند.

استاندار فارس تامین مسکن را از پیش‌نیازهای ازدواج دانست و گفت: با تامین تسهیلات مسکن، جوانان به ازدواج ترغیب خواهند شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه متولی  تامین زمین در روستاها، اداره کل بنیاد مسکن است، افزود: دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز موظف‌اند زیرساخت‌های مرتبط با پروژه ملی مسکن را فراهم کنند.

دکتر ایمانیه به اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی درقالب مناقصه برای ساخت واحدهای مسکن ملی به‌صورت انبوه  تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه ساکنان واحد‌های مسکونی نیازمند برخورداری از مراکز خدماتی، آموزشی، رفاهی و درمانی در کنار مجتمع‌های مسکونی هستند، انبوه‌سازان باید در کنار تعهد به ساخت واحدها، برای تامین این موارد  اقدام کنند.

استاندار فارس واگذاری زمین رایگان را از مزیت‌های پروژه مسکن ملی عنوان کرد و توضیح داد: اختصاص تسهیلات براساس دهک‌های جامعه و پرداخت هزینه انشعابات  توسط دولت از امتیازهای درنظر گرفته شده برای متقاضیان مسکن است.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top