سه شنبه 29 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

آغاز همکاری با بانک مسکن برای پیشبرد طرح‌های تامین مسکن در حوزه نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری

تاریخ انتشار:1400/10/13

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و معاون وزیر راه و شهرسازی از شروع همکاری راهبردی بانک مسکن با دولت برای پیشبرد طرح‌های تامین مسکن در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران محمد آئینی، در حاشیه نشست مشترک با مدیران بانک مسکن با بیان اینکه دوره جدید همکاری راهبردی بانک مسکن برای تامین مالی جریان بازآفرینی محلات هدف شهری آغاز شده است، گفت: اولویت ما برای انعقاد قرارداد، عاملیت برای اعطای تسهیلات نوسازی در بافت‌های ناکارآمد شهری از محل تبصره 18 قانون بودجه 1400 بانک مسکن است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران همچنین در خصوص باقی مانده تامین مالی پروژه مرادآباد چابهار به عنوان تکلیف بانک مسکن، اظهارکرد: در این نشست مقرر شد بانک مسکن در آینده نزدیک به تکلیف خود در رابطه با پروژه چابهار عمل کند.

آئینی از تشکیل کارگروه مشترک دیگر  برای پرداخت تسهیلات به املاک فاقد سند در سکونتگاه‌های غیررسمی خبر داد و اظهارکرد: سند مالکیت و نبود هویت ملکی مشکل جدی مردم در سکونت‌گاه‌های غیررسمی  به شمار می‌رود و نیاز است با ساز و کاری موثر برای تعیین تکلیف املاک این مناطق گام برداشته شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: با تعیین روش‌های جایگزین وثیقه سیاری برای املاک فاقد سند در این مناطق، فرایند نوسازی و بهسازی در کشور شتاب بیشتری می‌گیرد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top