دوشنبه 4 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

محمود رضا طالبان که با حکم وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیر کل جدید راه و شهرسازی فارس منصوب شد

تاریخ انتشار: 1400/11/10

محمود رضا طالبان که با حکم وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیر کل جدید راه و شهرسازی فارس منصوب شده است فردا دوشنبه یازدهم بهمن ماه جاری معارفه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، ( فارس) ، طالبان تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به ترتیب در رشته مهندسی راه و ساختمان و شهرسازی به پایان رسانده و هم‌اینک نیز در مقطع دکتری در رشته شهرسازی در مرحله دفاع از رساله است.

از جمله سوابق اجرایی مدیر کل جدید راه و شهرسازی فارس هم می‌توان به معاون فنی و کارشناس دفتر فنی استانداری فارس، شهردار لارستان، مدیر طرح توسعه دانشگاه صنعتی شیراز، شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان فارس، نایب رئیس شورای چهارم شهر شیراز و مدیر عامل شرکت ارگ مسکن جنوب (هلدینگ ساختمانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی) اشاره کرد.

دکتر طالبان در دوران خدمت خود در مجامع فنی و مهندسی از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس و کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس عضویت داشته و همچنین بازرس انجمن صنفی انبوه سازان استان فارس نیز بوده است.

وی، ضمن مدیریت تهیه طرح‌هایی از جمله طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع)، طرح توسعه آرامگاه حافظ و طرح‌های بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده محلات چوگیا، قاآنی و ذوالانوار، در زمینه تهیه طرح توسعه حرم مطهر سید علاالدین حسین (ع) و سید تاج الدین غریب (ع) و همچنین طرح توسعه و ثبت مجموعه زندیه شیراز همکاری داشته است.

بازآفرینی شهری آموزش مبنا در احیای بافت‌های تاریخی – فرهنگی کشور و بازآفرینی شهری فرهنگ مبنا در فرایند خلق محلات فرهنگی نیز از جمله فعالیت‌های تحقیقاتی محمود رضا طالبان است.

از جمله اقدامات اثرگذار مدیر کل جدید راه و شهرسازی فارس در زمینه بهسازی شهری هم می‌توان به تاسیس اولین خانه محله کشور در سهل آباد شیراز با هدف توانمندسازی ساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی و تاسیس نخستین دفتر تسهیل گری در محله چوگیا شیراز با هدف جلب مشارکت ساکنان در جهت بهسازی و نوسازی بافت فرسوده محله اشاره کرد.

آیین معارفه مدیر کل جدید و تودیع مدیر کل پیشین راه و شهرسازی فارس فردا دوشنبه یازدهم بهمن ماه جاری با حضور مقامات کشوری و استانی در شیراز برگزار خواهد شد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top