سه شنبه 5 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

زمان بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده دو برابر می‌شود

1401/03/03

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از دو برابر شدن مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت فرسوده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما محمد آئینی با بیان مطلب فوق افزود: به منظور ترغیب مردم و سازندگان برای مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده پیشنهاد طولانی شدن بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده به ۲۰ سال به تایید وزیر راه و شهرسازی رسیده است که به زودی ابلاغ و عملیاتی خواهد شد.

به گفته مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اکنون مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده بسته به میزان وام ۸ تا ۱۲ سال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان‌های تهران، آذربایجان‌شرقی، مازندران، اصفهان و گلستان از لحاظ تعداد واحد‌های در حال نوسازی در رتبه‌های اول تا پنجم هستند، گفت: در مجموع در بخش نوسازی مردمی حدود ۵۰ هزار واحد در دست ساخت است که بیش از ۲۰ هزار واحد از این تعداد در هفته دولت و دهه فجر امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شوند.

آئینی افزود: تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری از ۲۰ هزار نفر عبور کرد. به گفته معاون وزیر راه و شهر‌سازی این متقاضیان در بیش از ۴ هزار و ۸۷۰ پروژه متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بوده‌اند.

دبیر ستاد ملی بازافرینی شهری پایدار با یادآوری اینکه تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در محدوده بافت‌های فرسوده پیرامون حرم‌های مطهر در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز ۶۰۰ میلیون تومان است. اظهارکرد: این تسهیلات در سایر محدوده بافت فرسوده تهران ۴۵۰ میلیون تومان و در سایر کلانشهر‌ها ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۱ درصد و سایر شهر‌ها ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۰ درصد است که در تمام این موارد ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: همچنین می‌توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن با مدت زمان بازپرداخت ۲۰ ساله استفاده کنند که نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده از نرخ ترجیحی سود تسهیلات برخوردار خواهد بود.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top