جمعه 29 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

تاییدعملکردبانک مسکن درطرح نهضت ملی مسکن/عمل به ۹۰ درصد تعهدات درکمتراز یکسال درطرح نهضت ملی مسکن

1401/08/02

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: همانطور که مسوولان دولتی و خانه ملت در روزهای اخیر به آن اشاره داشته اند، بانک مسکن تنها بانکی است که به تعهدات خود در حوزه اعطای تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن عمل کرده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن ـ هیبنا درخصوص رویکرد این بانک در طرح نهضت ملی مسکن گفت: از زمان شکل گیری طرح نهضت ملی مسکن در فضای اقتصادی کشور و رویکرد جدی دولت سیزدهم در کمک به خانه دار کردن مردم، در بانک مسکن نیز کارگروه و نشست های گوناگونی برای حمایت از این طرح برنامه ریزی و شکل گرفت.

وی ادامه داد: مدیران استانی بانک مسکن نیز به عنوان دبیران کارگروه استانی طرح نهضت ملی مسکن همواره با برگزاری نشست های گوناگون با مدیران سایر بانک ها و سازمان های دخیل در اجرای این طرح ، بی وقفه پیگیر اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای گوناگون استان های مربوطه بوده و با بازدیدهای دوره ای و همچنین برگزاری نشست ها با پیمانکاران در راستای شناسایی مشکلات و موانع پیشروی اجرای طرح اقدام می کنند.

فاضلیان در ادامه با اشاره به افتتاح حساب 704هزار و 736 نفر در بانک مسکن برای طرح نهضت ملی مسکن، گفت: تا تاریخ بیست و هفتم مهرماه سال جاری، 36 هزار و 990 پروژه شامل 394هزار و 440 واحد به بانک معرفی شده که از این تعداد تاکنون قرارداد 13هزار و 855 پروژه شامل 165هزار و 975 واحد به مبلغ حدود 564 هزار میلیارد ریال منعقد شد که باتوجه به تعهد 630 هزار میلیاردریال بانک در طرح نهضت ملی مسکن، این مبلغ انعقاد قرارداد، نشان از عمل به 90 درصد تعهدات بانک از آغاز این طرح از بهمن ماه سال گذشته تاکنون است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن در ادامه در خصوص عملکرد بانک از ابتدای طرح تا تاریخ 27مهرماه گفت: تاکنون به حساب سازنده ها از محل آورده متقاضیان طرح مبلغ 131.023.284 میلیون ریال و از محل تسهیلات مبلغ 212.075.313 میلیون ریال واریز شده است.

وی گفت: کارکنان سخت کوش مجموعه بانک مسکن در سراسر کشور با تجربه اندوخته شده از سال ها مدیریت اعطای تسهیلات در پروژه های گوناگون از جمله طرح مسکن مهر ، همچنان به اعطای تسهیلات طرح ملی مسکن که در راستای خانه دار کردن اقشار مختلف مردم در حال اجراست بی وقفه و پر توان ادامه خواهند داد.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top