دوشنبه 28 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

آئین‌نامه اجرایی اعطای سند به املاک تصرفی با اولویت حاشیه شهرها ابلاغ شد

1401/08/07

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرد: آئین‌نامه اجرایی بند «ک» تبصره 11 قانون بودجه سال جاری برای اعطای سند به املاک تصرفی از سوی دولت ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد آئینی در حاشیه نشست وزیر راه و شهرسازی با اعضا کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مشهد اظهارکرد: آئین‌نامه اجرائی بند«ک»  تبصره 11 قانون بودجه سال جاری برای اعطای سند به املاک تصرفی با اولویت سکونتگاه‌های غیر رسمی یا همان حاشیه شهرها از سوی دولت ابلاغ شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: برای شتاب بخشی ساخت واحدهای فرسوده و ناپایدار، شورای عالی شهرسازی و معماری بسته‌های تشویقی برای ساخت این واحدهای مسکونی را ابلاغ کرد. بسته‌های جامع تشویقی شامل تخفیف 50 درصد تا100 درصد رایگان وهمچنین صدور پروانه کمتر از یک ماه است.

او گفت: برای بافت‌های فرسوده و ناپایدار تسهیلات بانکی همانند نهضت ملی مسکن بدون رعایت شرایط چهارگانه مبلغ 400 میلیون تومان وام اعطا می شود که 150 میلیون تومان بدون بهره است.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود:  مالکان املاک فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) هم به جز دریافت 400 میلیون تومان، می‌توانند مبلغ 200 میلیون تومان هم تسهیلات مازاد با نرخ 12 درصد بهره، دریافت کنند.

آئینی گفت: از سیاست‌های تشویقی دیگر  می‌توان به یک یا دو طبقه تراکم برای افرادی که معبر باز کنند، تسهیلات برای ایجاد کاربری‌های غیر مسکونی و تسهیلات در حوزه پارکینگ‌ها برای جلب مشارکت بخش خصوصی در بافت‌های فرسوده  اشاره کرد که از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری به استانداران ابلاغ شده است.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top