دوشنبه 4 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

خبر خوش سرپرست بانک مسکن درباره اجرای طرح نهضت ملی/ انعقاد قرارداد بیش از ۹۵ درصد طرح نهضت ملی مسکن

1401/08/25

دکتر عسکری از عملیاتی شدن بیش از 95 درصد از تعهدات بانک مسکن در زمینه اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا ، ضمن اشاره به این موضوع که قرارداد بیش از 95 درصد سهمیه این بانک در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن منعقد شده و در مرحله اجرا قرار گرفته است، از پرداخت 36 همت در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

وی با بیان اینکه تا 18 آبان‌ماه سال جاری در بانک مسکن کار قرارداد 14 هزار و 906 پروژه به اتمام رسیده است گفت: تا به این تاریخ کار انعقاد قرارداد 176 هزار و 466 واحد مسکونی از سوی بانک مسکن انجام شده و تا به اینجا بانک متعهد شده است که نزدیک به 60 همت برای تامین مالی این طرح در سال اول پرداخت کند.

سرپرست بانک مسکن افزود: بانک مسکن تاکنون بیش از 36 هزار میلیارد تومان به متقاضیان ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی پرداخت کرده است که بر همین اساس بانک به 58 درصد تعهدات خود به طور قطعی در سال اول اجرای این طرح عمل کرده است. این میزان شامل پرداخت تسهیلات به خودمالکان و انبوه‌سازان مسکن در راستای اجرای طرح جهش تولید مسکن می‌شود.

دکتر عسکری با بیان اینکه مساله مسکن با توجه به اینکه درصد بالایی از هزینه‌های سبد خانوارها را به خود اختصاص می‌دهد، بسیار مهم و حیاتی است، گفت: بانک مسکن ضمن اینکه بخش مهمی از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص داده است، سعی کرده با امتیازاتی که در حوزه تسهیلات اعطایی خود برای ساخت مسکن با فناوری‌های روز قائل شده، در ساخت مسکن مقاوم و مناسب برای اقشار مختلف مردم تاثیرگذار باشد.

وی افزود: همچنین بانک مسکن با اشراف به تاثیرگذاری موضوع تامین مالی در تسریع ساخت مسکن، سعی کرده است با تامین مالی سریع طرح نهضت ملی مسکن و پرداخت تعهدات خود در سرعت بخشی به ساخت مسکن ذیل قانون جهش تولید مسکن اقدام کند.

دکتر عسکری ادامه داد: این در حالی است که در دیگر بخش‌ها از جمله پروانه ساخت نیز از سوی شهرداری‌ها اقداماتی انجام شده که امیدواریم اجرای طرح نهضت ملی مسکن را سرعت بخشد. از این رو بین انبوه‌سازان، شهرداری‌ها و صنعتگران حوزه مسکن و سرمایه گذاران باید تعامل مستمر ایجاد شده و مدیریت یکپارچه‌ای در این حوزه شکل بگیرد تا سرعت ساخت مسکن افزایش یابد. ضمن اینکه فضای ذهنی جامعه نیز نسبت به این موضوع که ساخت مسکن امری زمان بر است آماده سازی و مهیا شود تا مردم امیدوارتر نسبت به اجرای طرح نهضت ملی مسکن نگاه کنند.

سرپرست بانک مسکن با اشاره به تاثیرگذاری رونق بخش ساخت و ساز مسکن در نرخ رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی، اظهار کرد: تولید مسکن به طور مستقیم زمینه‌ساز فعالیت دستکم 400 بخش صنعتی و تولیدی است. بنابراین ضمن اینکه بازار تولید مسکن یک زنجیره وسیعی را تشکیل می‌دهد باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی می‌شود.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top