دوشنبه 28 خرداد 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

کاهش ۱۵ درصدی مبنای محاسبه عوارض ساختمانی و عوارض صنفی شهرداری شیراز اعلام شد

1401/10/12

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز از کاهش مبنای محاسبه عوارض ساختمانی و عوارض صنفی از ششم دی تا پنجم اسفندماه سال جاری به صورت ۱۵ درصد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، امید گشتاسبی از کاهش مبنای محاسبه عوارض ساختمانی و عوارض صنفی از ششم دی تا پنجم اسفندماه سال جاری به صورت ۱۵ درصد خبر داد.

به گفته او؛ کاهش مبنای محاسبه عوارض ساختمانی و صنفی جهت مساعدت و تسهیل در پرداخت عوارض مودیان طی مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز و تایید فرمانداری این شهرستان مصوب شده است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز بیان کرد: این اقدام در راستای اتخاذ سیاست‌های حمایتی و تشویقی برای رونق ساخت‌وسازهای شهر و ارائه تسهیلات لازم در این خصوص و وصول درآمدهای شهرداری شیراز صورت گرفته است.

گشتاسبی با بیان اینکه مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و بهای خدمات، عامل افزایش راندمان خدمات شهری است، تصریح کرد: پرداخت به هنگام عوارض، علاوه بر ایجاد اقتصادی پویا و پایدار، مسیر دستیابی کلانشهر شیراز به شاخصه‌های توسعه‌یافتگی را هموار ساخته و روند گسترش زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و خدمات شهری را سرعت می‌بخشد.

او گفت: برای پرداخت عوارض صنفی می‌توان از طریق مراجعه به مناطق ۱۱ گانه شهرداری  شیراز، اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری واقع در خیابان شهید پیشرو، حدفاصل پل امام علی (ع) و خیابان راهنمایی، ساختمان شهید سلیمانی، طبقه سوم، واحد اصناف و یا اتاق اصناف واقع در پل سلمان فارسی، خیابان شهدای اصناف، پشت ساختمان معاونت وظیفه عمومی، جنب اداره کل امور مالیاتی استان، اتاق اصناف مرکز استان فارس اقدام کرد.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز بیان کرد: روش‌های پرداخت عوارض ساختمانی مراجعه به سامانه خدمات اینترنتی یکپارچه شهرسازی به نشانی  eshahr.shiraz.ir و یا به مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز است.

گشتاسبی خاطرنشان کرد: از شهروندان انتظار می‌رود که در فرصت به وجود آمده نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top