دوشنبه 4 تیر 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

استاندار فارس در دیدار مدیریت شهری شیراز:

1402/01/17

سیاست دولت سیزدهم ومدیریت استان،‌ حفظ بافت تاریخی اطراف حرم مطهراست/ نقدهمراه با رعایت اخلاق درپیشرفت وارتقای نظام اداری اثربخش است.استاندارفارس دردیدارمدیریت شهری شیرازگفت: دررابطه بابافت تاریخی اطراف حرم حضرت چراغ علیه‌السلام گفت:این محدوده هویت دینی وتاریخی مردم فارس است وسیاست دولت سیزدهم ومدیریت استان،‌ حفظ، مرمت وبهسازی آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی ایمانیه در دیدار مشترک با شهردار، مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن تشکر از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در سال گذشته، گفت: شورای اسلامی شهر شیراز، برنامه یک‌ساله خود را با محوریت شعار سال، مهار تورم و رونق تولید تدوین نماید؛ همه ما به‌عنوان بخشی از بازوی اجرایی نظام جمهوری اسلامی در راستای تحقق این شعار سهیم هستیم.

استاندار فارس با تأکید بر اینکه تصمیمات محلی می‌تواند نقش به سزایی در کنترل و کاهش تورم ایجاد کند، افزود: عوارض شهرداری، بهای استفاده از خدمات شهری ازجمله هزینه اتوبوس، مترو و تاکسی؛ نمونه‌هایی از تصمیمات محلی است که می‌تواند در کاهش تورم مؤثر باشد.

وی به همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در راه‌اندازی مراکز عرضه مستقیم مواد غذایی اشاره کرد و این اقدام را بسیار کمک‌کننده دانست و اظهار داشت: تخفیف به تولیدکنندگان و برپایی میز خدمت ماهیانه برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران، اشتغال آفرینان با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر نیز در حوزه رشد تولید مؤثر خواهد بود.

 ایمانیه به اشتغال تولیدکنندگان خانگی هم اشاره کرد و افزود: می‌بایست برای بانوانی که اکثرا از قشر کم برخوردار هستند و برای امرارمعاش خود و افراد تحت تکفلشان به تولید محصولات خانگی روی می‌آورند، مکانی مناسب و شایسته برای فروش محصولات آنان ایجاد شود؛ چراکه به‌نوعی در رونق تولید مؤثر است.

وی با تأکید بر اینکه می‌بایست خود را در معرض نظارت رسانه‌ها و مطالبه گران بااخلاق قرار دهیم، اظهار داشت: به تذکر افراد بااخلاق، دلسوز و دارای نیت پاک توجه کنیم؛ نقد همراه با رعایت اخلاق در پیشرفت و ارتقای نظام اداری اثربخش است.

نماینده عالی دولت در فارس بر لزوم ایجاد تصفیه‌خانه‌های محلی تأکید کرد و افزود: می‌بایست برای پرمصرف‌ها تعرفه آب افزایش یابد. بخشی از عواید حاصل از ایجاد تصفیه‌خانه‌ها در حمایت منابع وقفی آب شیراز هزینه و بخش دیگر برای زیرساخت‌های مناطق کم برخوردار صرف شود.

استاندار فارس به کمربند سبز شیراز و غرس اولین درخت این مجموعه اشاره کرد و خواستار تسریع در تکمیل این کمربند شد و ادامه داد: مدیریت استان در تکمیل خطوط مترو، خصوصاً خطوط آنتنی برای دسترسی به حرم حضرت احمد بن موسی الکاظم علیه‌السلام و تأمین تجهیزات موردنیاز قطار شهری شیراز همکاری خواهد کرد.

وی در خصوص زمان فعلی برای صدور پروانه‌ها، تصریح کرد: در این حوزه می‌بایست تحولات اساسی صورت پذیرد، بعضی از شهرها در حوزه مجوزهای ساختمانی به‌صورت مقطعی اقدام می‌کنند که این امر باعث ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران است.

ایمانیه، بافت تاریخی و محدوده اطراف حرم حضرت شاه‌چراغ علیه‌السلام را هویت دینی و تاریخی مردم دانست و اظهار داشت: سیاست دولت سیزدهم و مدیریت استان حفظ بافت تاریخی اطراف حرم است؛ مرمت، بهسازی و ترمیم این محدوده در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به تالارهای ابوریحان، حافظ و مرکزی شهر، از آمادگی دستگاه‌های ذی‌ربط برای شراکت در تکمیل، بهسازی و بهره‌برداری در قالب تفاهم‌نامه خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز به هم‌افزایی و مشارکت است؛ درصورتی‌که یک دستگاه به‌تنهایی اقدام کند روند تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها با تأخیر مواجه خواهد شد.

مقام عالی دولت در استان به محدوده گویم و مسیر دسترسی به آزادراه شیراز_اصفهان اشاره کرد و افزود: می‌بایست از تجارب سایر شهرها درس بگیریم؛ اقدامات سهل‌الوصول را در پیش بگیرید تا مسیر دسترسی به آزادراه شیراز به اصفهان، خصوصا در محدوده گویم در کمترین زمان ممکن آزاد شود. استفاده از آزادراه در کاهش زمان رسیدن به مقصد، کاهش هزینه سوخت و تسهیل در رفت‌وآمد مردم مؤثر است! لذا نباید به‌گونه‌ای اقدام کرد تا دسترسی مردم به این راه، با مشکل مواجه باشد.

وی بر مطالبه به‌حق هنرمندان و مشاهیر استان در خصوص تسریع در معرفی قبرستان مشاهیر تأکید کرد و ادامه داد: شهرداری شیراز مطالبات خود از سازمان‌های مختلف را به شکل تهاتر دریافت کند؛ این اقدام به نفع هر دو مجموعه نیز است. برنامه‌ریزی کنید و بر اساس اولویت‌بندی و مطالبات بیشتر، شروع کنید.

ایمانیه، مردمی سازی امور را یکی از شعارهای دولت عنوان کرد و افزود: برنامه‌هایی که در حوزه مردمی سازی امور دارید را اعلام کنید.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top