دوشنبه 27 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

احیا و بازآفرینی بافت تاریخی شیراز نیاز به عزم ملی دارد/ باید در این بافت زندگی جریان داشته باشد

1402/02/15

شهردار شیراز با بیان اینکه احیا و بازآفرینی بافت ۳۶۵هکتاری تاریخی شیراز نیازمند عزمی ملی است، گفت: باید در بافت تاریخی شرایطی را مهیا کنیم تا زندگی در آن جریان داشته باشد و مردم به این بافت برگردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز،‌ رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیریت شهری و جمعی مدیران استانی از بافت تاریخی شیراز بازدید کردند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی آقا تهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این راستا به سؤالی که روح‌الله نجابت نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان از وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به بافت تاریخی داشت، اشاره و بر اهمیت رسیدگی به این بافت تأکید و تصریح کرد: در هفته آتی مسائل مطرح شده را در مجلس عنوان و جمع‌بندی لازم را انجام می‌دهیم تا بتوانیم قدمی برای مردم شریف شیراز برداریم.

شهردار شیراز نیز در این بازدید اظهار کرد: باید در بافت تاریخی شرایطی را مهیا کنیم تا زندگی در آن جریان داشته باشد و مردم به این بافت برگردند.

محمدحسن اسدی که به تعامل ارزنده مسؤولان استانی و مدیریت شهری اشاره داشت، تصریح کرد: امروز بهترین فرصت هست تا با همیاری که وجود دارد این بافت را احیا کنیم.

به اعتقاد این مدیر ارشد کلان‌شهر شیراز؛ احیا و بازآفرینی بافت ۳۶۵هکتاری تاریخی شیراز نیازمند عزمی ملی است و‌ شهرداری در این راستا اعتباری به مبلغ هزار میلیارد تومان قرار داده است.

شهردار منطقه تاریخی شیراز نیز در این بازدید اقداماتی که برای احیا و بازآفرینی بافت تاریخی انجام شده را تشریح کرد.

علی مصلی‌نژاد همچنین به مراوداتی که با شهرهایی که بافت تاریخی دارند، اشاره کرد.

او با بیان اینکه هدف اصلی از احیای این بافت، مردم همین منطقه هستند، گفت: ما مردمان ارزشمندی در این بافت داشته‌ایم و این بافت بستر رویدادهای مهمی بوده است.

به گفته شهردار منطقه تاریخی شهرداری شیراز؛ کسب درآمد در این بافت اولویت نیست و مدیریت شهری برای احیای این بافت هزینه می‌کند.

مصلی‌نژاد با اشاره به کاهش بزهکاری و دیگر آسیب‌های اجتماعی در این بافت به‌دلیل فعالیت‌های انجام شده شهرداری با مشارکت دیگر دستگاه‌ها گفت: هرجا کار شود، آسیب اجتماعی کم و محو می‌شود.

او‌ تصریح کرد: کل ۳۶۵هکتار بافت قدیم شیراز نیاز به عزم ملی و تفویض اختیار دارد که احیا و بازآفرینی شود.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top