دوشنبه 27 فروردین 1403
شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس

معاون وزیر راه و شهرسازی:

1402/04/18

صدور پروانه نوسازی بافت‌های فرسوده در سه ماهه نخست امسال ۸۸.۳ درصد رشد داشت/۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد در بافت‌های فرسوده در حال نوسازی است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام اینکه هم‌اینک ۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد در بافت‌های فرسوده در حال نوسازی است از رشد ۸۸.۳ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های هدف بازآفرینی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص برگزاری شورای عالی مسکن که روز گذشته ۱۷ تیرماه  به ریاست رییس‌جمهوری برگزار شد و مهمترین تصمیماتی که در خصوص بافت‌های فرسوده مورد تاکید قرار گرفت نکاتی را توضیح داد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بر اجرای دستور رییس جمهور مبنی بر این که « کاری که در بافت‌های فرسوده برای نوسازی و تولید مسکن شروع شده باید با قوت ادامه پیدا کند، این موضوع مهمی است» تاکید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته شورای عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهور، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گزارشی از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و همچنین نوسازی بافت‌های فرسوده ارایه کرد، گفت: در جلسه روز گذشته رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه موضوع نوسازی بافت‌های فرسوده از جمله اولویت‌های دولت است بر همکاری بیشتر استانداران و فرمانداران برای نوسازی بافت فرسوده تاکید کرد.

واحدهای در حال نوسازی بافت فرسوده به ۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد رسید

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در یک ماه گذشته ۱۳ هزار و ۵۵۹ واحد مسکونی در قالب ۵ هزار و ۵۶۰ پروژه در بافت‌های فرسوده شهری در سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ثبت و به تعداد واحدهای در حال نوسازی افزوده شده است. هم‌اکنون واحدهای بافت‌فرسوده که در حال نوسازی هستند به ۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد رسیده است.

رشد ۸۸.۳ درصدی صدور پروانه نوسازی بافت‌های فرسوده در سه ماهه نخست امسال

آئینی با تشکر از اهتمام استانداران در موضوع نوسازی بافت‌های فرسوده آماری از روند پیشرفت نوسازی در بافت فرسوده ارایه کرد و افزود: در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته در ۵۵ شهر روند صدور پروانه نوسازی مسکن در بافت فرسوده رشد ۸۸.۳ درصدی داشته است.

رشد ۱۰۵ درصدی صدور پروانه در ۵ استان کشور

رئیس هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: در مجموعه استان‌های تهران، خراسان‌رضوی، مازندران، همدان، خراسان‌شمالی جزو استان‌های برتر در میزان صدور پروانه بودند و در مجموعه شاهد رشد ۱۰۵ درصدی صدور پروانه در این استان‌ها بودیم.


طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top